HAKKIMIZDA / ABOUT US

PEKSAY DANIŞMANLIK VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. 1989 senesinde kurulmuş bir mühendislik ve mümessillik firmasıdır. Çeyrek asıra yakın süredir Türkiye acentalığını yapmakta olduğumuz firmaların hepsi, dizayn ve imal ettikleri ekipmanların mucidi veya dünyaca tanınmış, konusunda lider, köklü ve tecrübeli firmalardır.

 

PEKSAY CONSULTANCY AND FOREIGN TRADE LTD. CO. has been established in 1989. We are an engineering and representationship company for worldwide known design and manufacturers serving mainly in oil & petrochemical industry as well as hydrocarbon and chemical storage facilities and their relevant contractors.

 

Mühendislik - Engineering

 

Satış elemanları sadece mühendislerden oluşan ekibimiz, uzman olduğu ekipmanlar konusunda size ihtiyacınızı ve bütçenizi belirleme, ön dizayn, proses kontrolü veya hazırlığında yardım edebileceği gibi fizibilite çalışması, eski ekipmanlarınızın durumu gibi konularda raporlama yapabilir.

 

Our sales team are all engineers and will help you in preliminary design for budget and feasibility purposes. You can also contact us for your existing equipment for test and functionality purposes and we can make a report about it.

​Satış öncesi ve Satış sonrası
Procurement and After Sales

 

Tüm ekipmanlarımız siparişe özel imal edilir. Satış öncesi belirlenen teknik veriler siparişle beraber kontrol edilir, ilgili genel montaj&imalat çizimleri hazırlanıp onaylandıktan sonra imalata başlanır. Montaj için yerli süpervizyon servisimiz bir çok satışını yaptığımız ürün için vardır ancak bazı özel ekipmanlar için süpervizyon ana firmadan yollanır. Yerli montaj ekibimiz bazı ekipmanlarda ve belli limitler dahilinde montaj isteklerinize cevap verebilir. Yedek parça temini & bakım işini ana firmaya gitmeye gerek kalmadan sadece bizimle halledebilirsiniz. Bütün imalatçı firmalarımızın servis departmanları vardır ve bazılarının 24 saat/7 gün açık servis bölümleri bulunur.

 

All our equipment is manufactured based on custom design to your needs. We will follow up your request technically and commercially all along the job until delivery, commissioning and start up. For later proses you can either use our yearly maintenance contracts and we keep an eye on your equipment regularly or you can follow our English&Turkish IOM to look after your process and call us when ever you want.

Avrupa Birliği'nden
From E.U.

 

Temsilciliklerini yaptığımız firmaların tamamı Avrupa Birliği ülkelerde bulunan firmalardır. Almanya, Birleşik Krallık, İspanya ve Hollanda firmalarını seçmemiz sonucunda istikrarı, kalitesi, dünyada kullanılan en gelişmiş yönetmelikleri ile coğrafi olarak Türkiye'ye yakınlığı size her türlü teknik ve ticari servisi iyi ve hızlı verebilme imkanı sağlamaktadır.

We represent companies from E.U. not only the quality, but also advanced regulations and reliability also short delivery times and "no added customs tax" advantage makes life easy for all of us.